checkage ایران تهران تنهایی سرگرمی

checkage: ایران تهران تنهایی سرگرمی عاشقانه عاشقانه ها سرگرمی هزار و یک شب

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ممانعت اوباما از حمله نتانیاهو به کشور عزیزمان ایران

یک اسرائیلی منشتر شدن کتابی در آمریکا، ادعاهایی راجع به فعالیت های اسرائیل علیه کشور عزیزمان ایران مطرح کرد. این ادعاها هنوز از سوی مقامات ایرانی یا اسرائیل تأ

ممانعت اوباما از حمله نتانیاهو به کشور عزیزمان ایران

ممانعت اوباما از حمله نتانیاهو به ایران

عبارات مهم : ایران

یک اسرائیلی منشتر شدن کتابی در آمریکا، ادعاهایی راجع به فعالیت های اسرائیل علیه کشور عزیزمان ایران مطرح کرد. این ادعاها هنوز از سوی مقامات ایرانی یا اسرائیل تأیید یا رد نشده اند.

ممانعت اوباما از حمله نتانیاهو به کشور عزیزمان ایران

نویسنده کتاب «عجله کن و بُکُشش»، رونن برگمن نام دارد و یک اسرائیلی هست. او راجع به حمله به کشور عزیزمان ایران در دوران اوباما روایت می کند: «در دوره ریاست اوباما در آمریکا، میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و داگان، مدیر وقت موساد راجع به حمله نظامی اسرائیل به کشور عزیزمان ایران اختلاف نظر پیش آمد و داگان جهت جلوگیری از این حمله نظامی، نقشه حمله را به اوباما اطلاع داد تا مانع از حمله شود. در نهایت نتانیاهو تصمیم گرفت به کشور عزیزمان ایران حمله کند و اوضاع صفر+۳۰ را اعلام کرد که براساس آن باید تا ۳۰ روز آینده حمله صورت می گرفت، ولی دخالت اوباما مانع از حمله شد».

به گزارش عصر ایران، نویسنده این مطالب را از طریق گفت وگو با سران سیاسی و امنیتی اسرائیل به دست آورده هست. نویسنده این کتاب مدعی است که در روز ترور عماد مغنیه (عضو ارشد حزب الله لبنان)، سردار قاسم سلیمانی نیز همراه او بوده و تروریست ها منتظر می مانند تا او، عصر از مغنیه جدا شود. البته آنها میل به داشتند که هر دوی آنها را ترور کنند، ولی گویا جورج بوش، مدیر جمهوری وقت آمریکا، فقط مجوز یک ترور را به آنها داده بود. سایت مشرق در این باره این گونه نوشته است: «عماد مغنیه معروف به حاج رضوان (۱۹۶۲ – ۲۰۰۸ م) بنیان گذار یگان نظامی حزب الله لبنان و از فرماندهان جنگ ۳۳روزه بود… وی به «مرد سایه» در مقاومت اسلامی شهرت داشت و بسیاری او را مغز متفکر حزب الله قلمداد می کردند».

یک اسرائیلی منشتر شدن کتابی در آمریکا، ادعاهایی راجع به فعالیت های اسرائیل علیه کشور عزیزمان ایران مطرح کرد. این ادعاها هنوز از سوی مقامات ایرانی یا اسرائیل تأ

نویسنده راجع به ترور عماد مغنیه این گونه روایت می کند: «در روز مأموریت ترور عماد مغنیه (عضو ارشد حزب الله لبنان) به وسیله اسرائیل، او به همراه قاسم سلیمانی در سوریه بود. اسرائیلی ها مجوز این ترور را از جورج بوش، مدیر جمهور وقت آمریکا دریافت کرده بودند ولی این مجوز یک شرط داشت و آن اینکه در این عملیات، تنها و تنها یک نفر کشته شود. به همین علت مأموران اسرائیلی از صبح تا عصر منتظر ماندند تا قاسم سلیمانی وی را ترک کرده و عماد مغنیه تنها شود. در این لحظه عملیات تروریستی اجرا شد. بمب در لاستیک چرخ خودروی حامل عماد مغنیه تعبیه شده است بود».

در شرح این ماجرا آمده است که «مأموران موساد هنگامی که متوجه حضور قاسم سلیمانی در کنار عماد مغنیه شدند تصمیم می گیرند جهت کشتن هر دو در یک عملیات، با مدیر وقت موساد تماس بگیرند در حالی که وی در مراسم ختم مادرش بود و از او سؤال شد که آیا بهتر نیست «با یک سنگ دو گنجشک زده شود» مدیر موساد هم با نخست وزیر وقت اسرائیل ایهود اولمرت تماس می گیرد ولی در نهایت اولمرت به علت تعهد اسرائیل به جورج بوش راجع به اینکه این عملیات تنها منجر به قتل عماد مغنیه شود، مخالفت می کند. اسرائیلی ها در سال ۲۰۰۴ توانستند از یک فیلم تصویر تازه عماد مغنیه را شناسایی کنند».

سایت «مشرق» راجع به عماد مغنیه نوشته: «یکی از بزرگ ترین شاخصه های وی در مورد تدابیر امنیتی این بود که حتی در وقت دیدنش نیز کسی او را نمی شناخت، این عنوان باعث شده است بود او به صورت یک فرد عادی و راحت بدون ناظر و محافظ به فعالیت هایش ادامه دهد. وی در نشست های رسمی و عمومی حاضر می شد، ولی به عنوان یک فرد عادی در مقاومت مانند دیگر اشخاص حضور پیدا می کرد، زیاد در مناقشه ها شرکت نمی کرد، بلکه فقط گوش می کرد.

ممانعت اوباما از حمله نتانیاهو به کشور عزیزمان ایران

حاج رضوان معمولا به صورت یک فرد عادی و بدون محافظ فعالیت می کرد. در وقت دیدار سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس با «محمد ناصیف» معاون مدیر جمهور فقید سوریه، حاج عماد در هیئت ایرانی حضور داشت. در وقت صحبت ها، مترجم در انتقال جمله ای از فارسی به عربی اشتباه کرد که حاج عماد این اشتباه را تصحیح و خود را به عنوان یک مشاور در هیئت معرفی کرد. این نحوه رفتار، آزادی عمل زیادی را به وی داده بود. با این وجود وی همواره سلاح کمری را در قاب خاکستری رنگش با خود حمل می کرد».

بخش هایی از کتاب «عجله کن و بُکُشش» که در بخش عربی سایت بی بی سی منتشر شده، راجع به ترور دانشمندان هسته ای کشور عزیزمان ایران هست. نویسنده نوشته: «مصطفی احمدی روشن به این علت به وسیله اسرائیل ترور شد تا میان سایر دانشمندان ایرانی رعب و وحشت ایجاد شود. او جهت اسرائیل خطرآفرین نبود. تهرانی مقدم مسئول ارشد بخش موشکی سپاه به وسیله موساد ترور شد. دانشمندان هسته ای ایرانی مثل داریوش رضایی نژاد، مسعود علی محمدی، مجید شهریاری و فریدون عباسی به وسیله اسرائیل ترور شدند.

یک اسرائیلی منشتر شدن کتابی در آمریکا، ادعاهایی راجع به فعالیت های اسرائیل علیه کشور عزیزمان ایران مطرح کرد. این ادعاها هنوز از سوی مقامات ایرانی یا اسرائیل تأ

این افراد براساس نقش آنها در برنامه اتمی و خطرسازی جهت اسرائیل گزینش و ترور شدند. موساد بعضی از افراد را نه براساس خطرسازی جهت اسرائیل، بلکه با نشانه ایجاد رعب و وحشت در میان دانشمندان هسته ای کشور عزیزمان ایران ترور کرد. مصطفی احمدی روشن با این هدف، ترور شد. تصویر او جهت نخستین بار در تصویری در کنار احمدی نژاد هنگام دیدار از یکی از تأسیسات اتمی انتشار یافته بود».

شرق

واژه های کلیدی: ایران | اوباما | ایرانی | اسرائیل | اسرائیل | نویسنده | دانشمندان | عماد مغنیه | قاسم سلیمانی | ترور عماد مغنیه | سردار قاسم سلیمانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz